Tęczowa Farma – O Nas

W niewielkiej, ale bardzo urokliwej mazurskiej wsi Jeziorowskie, 15 km od Ełku, 2 km od gminnej miejscowości Stare Juchy powstaje niezwykła „Tęczowa Farma św. Józefa”. Budują ją członkowie „Tęczowej Fundacji” związanej ściśle z „Tęczowym Domem” Domem Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Ełku. Wielki wkład w budowę mają przyszli mieszkańcy Farmy – dorośli wychowankowie „Tęczowego Domu”. Są to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, zdolne i wytrwałe w prostej fizycznej pracy. Przy niewielkim wsparciu mogą one osiągnąć znaczny stopień życiowej samodzielności. Praca daje im wielką satysfakcję i poczucie godności. Dziś są dumni, że uczestniczą w budowie swego domu. W przyszłości będą prowadzić gospodarstwo, uprawiać ogród, hodować zwierzęta. Jest to marzenie nie tylko ich samych, ale również ich rodzin oraz Sióstr Benedyktynek Misjonarek prowadzących „Tęczowy Dom”.

To wielkie marzenie powierzamy dobremu Bogu, który na znak przymierza z człowiekiem dał mu znak tęczy. Przyzywamy pośrednictwa św. Józefa, bardzo „praktycznego i pracowitego świętego”, który otoczył opieką ziemskie życie Zbawiciela i nam już nieraz pomógł zrealizować odważne zamierzenia.

Pragniemy, aby nasza farma była dedykowana wielkiemu przyjacielowi „Tęczowego Domu” – panu Brianowi Hart z Anglii, którego życiową misją przez 30 lat była materialna i duchowa pomoc osobom potrzebującym w Polsce, a w ostatnich latach życia głównie pomoc naszym wychowankom. Pan Brian Hart zmarł 8 września 2012 r. Uczestniczyliśmy w jego pogrzebie i postanowiliśmy wraz z rodziną Brian’a, że „Tęczowa Farma” będzie żywym pomnikiem jego pamięci.

p9100153

Nie mamy dużych źródeł finansowania naszych zamierzeń. Polegamy na darowiznach ludzi dobrej woli.

  • Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć nasze dzieło bardzo prosimy o wpłatę na konto „Tęczowej Fundacji” w Ełku nr 84 2030 0045 1110 0000 0075 5290

  • „Tęczowa Fundacja” jest organizacją pożytku publicznego. Osoby, które zechcą przekazać nam 1% swojego podatku prosimy o podanie w formularzu PIT naszego numeru KRS: 0000124961

Wierzymy, że z pomocą wielu przyjaciół uda nam się zrealizować to, co na razie jest tylko przedstawioną poniżej komputerową wizualizacją. W 2011 r. udało się zbudować jej pierwszy element, czyli budynek gospodarczy. W 2012 r. powstały fundamenty budynku mieszkalnego, zakończone stropem nad piwnicą. W roku 2013 powinno już być widać mury następnych kondygnacji. Święty Józefie módl się za nami!

3 odpowiedzi na „Tęczowa Farma – O Nas

  1. Serdecznie gratuluje wszystkim za te piekna inicjatywe!To bedzie dom wielkiej radosci dla ich wszystkich mieszkancow!

  2. smaria pisze:

    Bardzo dziękujemy za dobre słowa, które dodają nam odwagi!

  3. jarszad pisze:

    Serdecznie gratuluję pomysłu i jego realizacji, będącego bardzo dobrą formą żywego pomnika Człowieka, który widział potrzebę pomocy i konsekwentnie ją realizował. Niech Pan da Mu niebo. Dalszych sukcesów życzę…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *